ПОБЕДА НА СТАРТУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ, ЗВЕЗДА БОЉА ОД БРАГЕ!

Фудбалери Црвене звезде у првом колу групе Ф. Лиге Европе победили су Брагу са 2:1 пред око 25.000 гледалаца на стадиону Рајко Митић. Стрелци голова били су Милан Родић и Александар Катаи са беле тачке. Након ове утакмице Црвена звезда је лидер групе, јер су Митдјиланд и Лудогорец одиграли реми.

Тренер црвено-белих Дејан Станковић на почетку утакмице извео је следећи састав: Борјан, Гобељић, Дегенек, Драговић, Родић, Саного, Канга, Иванић, Катаи, Живковић и Бен. И овога пута, баш као и против Пролетера у домаћој лиги Звезда је изашла у формацији 4-4-2.

Већ након 30 секунди утакмице видели смо прву опасност пред гол Браге. Гобељић се убацио са десне стране, на њега је истрчао голман гостију, десни бек је одмах убацио лопту у срце шеснаестерца међутим тамо није било никог од његових саиграча.

Након првих 10 минута чинило се да ће полувреме бити узбудљиво, међутим обе екипе су спустиле темпо и до краја полувремена играло се у знатно споријем темпу. Играчи Браге су држали лопту у својим ногама и покушавали су да пронађу рупу у одбрани Звезде. Гости су углавном покушавали шутевима из даљине да угрозе Борјана. Иако је било неколико јаких удараца, на срећу ти шутеви су били непрецизни и одлазили су далеко од Борјановог гола.

Најбољу прилику за Звезду пропустио је репрезентативац Коморских Острва, Ел Фарду Бен. Шутирао је Бен у 23. минуту са око 20 метара, лопта је закачила противничког играча и преварила голмана Матеуса, међутим уместо у мрежу лопта је отишла у корнер.

Већ у 38. минуту, Дејан Станковић је био приморан да направи измену, јер се Бен пожалио на повреду. На његовом месту ушао је Лои Диони, тако да се формацијски на терену ништа није променило.

У самом финишу полувремена Брага је имала најбољу шансу на утакмици. Након корнера лопта је дошла до Лукаса Минеира који погађа стативу из мртвог угла.

Сам почетак другог полувремена обележила је опрезна екипа обе екипе. Брага је и даље држала лопту у свом поседу и тражила рупу у одбрани Звезде, док су наши момци вребали шансу из контра напада.

Прву озбиљну прилику у другом полувремену имала је Брага у 64. минуту. Шутирао је Пиазон са око 20 метара, лопта се одбила од Орте и на срећу погодила само пречку.

Диони који је својим уласком у игру донео доста добрих ствари на терену пропустио је идеалну шансу у 73 минуту. Изашао је очи у очи са Матеусом, али је под контактом шутирао директно у голмана гостију.

Таман када се чинило да ће се утакмица завршити нерешеним резултатом на сцену је ступило најбоље звездино оружје из прошле сезоне – прекид! Канга је извео корнер са десне стране до Родића који је изузетно прецизним ударцем савладао Матеуса. Испружио се голман гостију колико је дугачак, али спаса није било.

Није дуго трајала радост навијача и играча јер је само минут касније Брага стигла до изједначења. Саного је послао изузетно лош попречан пас који је дошао право на ногу Галена који је искористио поклон и прецизним ударцем са око 20ак метара погодио малу мрежу Милана Борјана.

Међутим, ту није био крај узбуђењима. У 84. минуту у противничком шеснаестерцу оборен је Мирко Иванић. Шкотски судија Битон није имао дилеме и одмах је показао на белу тачку. Катаи је преварио голмана гостију и погодио за 2-1 након чега је Маракана прокључала.

До краја утакмице није било већих узбуђења. Фудбалери Црвене звезде научили су грешку након примљеног гола те су овога пута успели да сачувају стечену предност и упишу победу већ на старту такмичења.

После ове победе, Звезда је преузела лидерско место Ф пред гостовање Лудогорецу које је на програму за две недеље у Разграду.