Звезда је у полуфиналу Суперлиге!

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Суперлиге тријумфом над екипом Златибора и у другом мечу четвртфинала. Црвено-бели су овог пута били бољи од Златибора на гостујућем терену резултатом 68:91.

Након одмора на прошлом мечу у састав се вратио Џордан Лојд, док је ван протокола опет остао Кори Волден. Стартну поставу на овом мечу чинила је следећа петорка: Хол – Лојд – Лазић – Јагодић Куриџа – Ноко.

Добро су се држали домаћи кошаркаши до средине прве четвртине, када је Звезда мало убрзала ритам дошла до осетније предности. Ипак, прва четвртина завршена је мање убедљивим резултатом него што је то био случај јуче у првом мечу. Овог пута наш тим је добрио прву деоницу 21:13.

У наставку Звезда хвата већи залет и боље нападачки улази у другу четвртину. To пробудило домаће кошаркаше, који нису дозволи црвено-белима да се одвоје на преко 20 поена разлике. На одмор се отишло при резултату 47:32 у корист нашег тима. У том тренутку најефикаснији у редовима Звезде био је Огњен Кузмић, који је за непуних 5 минута на паркету уписао 9 поена.

Током трећег периода игре изабраници дејана Радоњића углавном су одржавали већ стечену предност, која се кретала између 15 и 20 поена. Овај период екипа Златибора успела је да реши у своју корист, минималном разликом, резултатом 19:18. У последњу четврти ушло се резултатом 65:51.

И ако су домаћи запретили у једном трнутку последње деонице, нису имали снаге да се потпуно врате у меч, што су црвено-бели знали да казне и током овог периода долазе до најубедљивије предности до тада на мечу. Меч је завршен убедљивом победом Црвене звезде резултатом 68:91. Најефикаснији у нашем тиму био је сјајни Огњен Добрић, који је на овом гостовању постига 21 поен.

Погледајте како су наше шампионе синоћ дочекали навијачи из Ужица:

Кошаркаше Црвене звезде у полуфиналу чекају дуели против еркипе Борца из Чачка, који су у четвртфиналу у оба меча били бољи од ФМП-а. Ти дуели би на програму требало да буду у петак 4. јуна од 17:30 у Београду, односно недељу 6. јуна у Чачку.