Звезда на крилима Добрића и Кузмића до победе у Бару!

Кошаркаши Црвене звезда савладали су екипу Морнара у Бару резултатом 77:69. Црвено-бели су у изузетно тешком мечу који се играо  у серијама успели да победе и однесу два бода за Београд. Најбољи у Звезди био је Огњен Добрић са 22 поена(3/5 за 2, 4/7 за 3), а пратио га је Огњен Кузмић са дабл-дабл учинком од 14 поена и 13 скокова.

Звезда је меч почела у петорци: Волтерс-Холинс-Лазаревић-Калинић и Кузмић. Црвено-бели су ушли млако у утакмицу и допустили да екипа Морнара диктира ритам игре. Звезда је у првој деоници углавном поентирала преко Кузмића и Добрића и тако одржавала резултатски прикључак. Ипак, лоша игра у одбрани и 25 поена примљених у првој четвртини били су знак да изабраници Дејана Радоњића морају много озбиљније да заиграју у оба правца. Другу деоницу гости су отворили серијом 5:0, али је Морнар одговорио са 4:0 и натерао тренера Радоњића да узме тајм-аут. Од тог момента на терену је постојала само Црвена звезда. Звезда је направила серију од 16:2 и на крилима разиграних Добрића, Кузмића и Ускоковића стекла 10 поена предности. Барани су у финишу серијом од 5:0 успели да смање разлику на 5 поена и на полувреме се отишло резултатом 43:38 за госте.

Друго полувреме почело је серијом домаће екипе од 6:0. Звезда је на то одговорила поенима Добрића и Калинића, али није успела да се одлепи. Морнар је у трећој деоници одржавао Јеремић својим поенима, док је Звезда офанзивним скоком и реализацијом другог напада чувала предност. У последњу деоницу ушло се са „+6“ за госте, али је Левис са две брзе тројке анулирао ту предност. Морнар је затим имао кратко вођство у два наврата, али је Звезда далекометном тројком Добрића отишла на „+4“ на 4 минута пре краја. Добрић и Давидовац су затим били половични са линије пенала, док Барани нису успевали да реализују нападе, те је Звезда после поена Ускоковића имала великох 8 поена предност два минута пре краја. Та предност је на крају била недостижна за домаћи тим, а гости из Београда су рутински привели утакмицу крају.

Наредну утакмицу Црвена звезда игра већ у уторак од 19 часова у Монаку, против истоименог клуба.