Звезда на крилима навијача стигла до велике победе!

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Жалгириса резултатом 73:61. Изабраници Дејана Радоњића су ношени сјајном подршком са трибина и одличном игром у оба правца успели да дођу до друге победе у  Евролиги.

Звезда је меч почела у петорци:Волтерс-Давидовац-Лазаревић-Калинић-Кузмић. Црвено-бели су добро отворили утакмицу и поенима Дејана Давидовца и Нејта Волтерса одржавали резултатску предност на почетку меча. После погођених бацања Давидовца домаћи тим је имао максималних „+6“ на три и по минута до краја прве деонице. Ипак, до краја прве четвртине гости праве серију од 7:0 и прва деоница је завршена у корист тима из Литваније са поеном предности. Другу деоницу Звезда је почела серијом од 4:0 и поново преузела вођство. У наредна четири минута изабраници Дејана Радоњића нису успели да постигну кош и правили су много грешака у нападу, али су добром одбраном спречили да Жалгирис оде на већу разлике. Крајем друге четвртине Звезда је пронашла нападачки ритам и поенима Нејта Волтерса успела да дође до 2 поена предности на полувремену(29: 27). Најефикаснији на полувремену у Звезди били су Волтерс са 9 поена и Давидовац са 5 поена.

Маестрални Никола Калинић отворио је друго полувреме са својих 7 узастопних поена и својом добром игром чувао предност Звезде. Ипак, Жалгирис је успевао да одговори на добру игру Звезде и константно су током првог дела треће деонице били у минималном заостатку. Фантастичном игром у одбрани и поенима Калинића и Добрића београдски тим стиже на максималних „+8“. До краја деонице литвански тим је успео да преполови предност домаћег тима и да у последњу деоницу уђу са 4 поена заостатка(46:42). У последњој деоници Звезда је имала константно 2 до 4 поена предности све последња четири минута.  У завршници меча домаћи су сјајном игром у одбрани и добрим решењима у нападу успели да дођу до белике победе. Најефикаснији у Звезди био је Никола Калинић са 15 поена(имао је и 5 скокова и 3 асистенције), док су Добрић и Митровић додали по 13, односно 12 поена.

Наредни меч екипа Црвене звезде игра у петак од 19 часова у Москви.