Звезда неумољива из прекида, Нови Пазар немоћан (ВИДЕО)

На отварању нове сезоне Линглонг Суперлиге Србије, троструки узастопни шампион и бранилац трофеја, Црвена звезда, без икаквих потешкоћа савладала је екипу Новог Пазара на стадиону „Рајко Митић“. Црвено-бели су славили са 3:0, а голове су постигли Спиридоновић, Иванић и Вулић.

Дејан Станковић је извео састав који се у среду супротставио бањалучком Борцу: Борјан, Гајић, Панков, Ераковић, Родић, Саного, Николић, Иванић, Катаи, Спиридоновић, Томане.

Његов колега Кенан Колашинац је изабрао следећих стартних 11: Дробњак, Дацић, Делимеђац, Кецап, Ковачевић, Курдић, Маринковић, Недељковић, Ресић, Томић, Вукајловић.

Први ударац у оквир гола Новог Пазара упутио је Томане главом на центаршут Панкова. У 8. минуту Звезда је повела. Катаи је у свом маниру преварио чувара и упослио Срђана Спиридоновића којем није било тешко а спроведе лопту у мрежу, отвори повратника у Суперлигу и постигне први гол у званичном мечу.

Свега пар минута касније, Томане је фаулиран у казненом простору, а судија је показао на белу тачку. Мирко Иванић је био сигуран са креча. Лопту је послао у једну, а голмана у другу страну и у 13. минуту поставио 2:0.

Црвено-бели се нису задовољавали вођством. Играчи Звезде су константно вршили притисак, а поново је централна фигура био Спиридоновић. У 19. минуту гости су се нашли у изгледној шанси, али је ударац Томића био непрецизан. Средином првог полувремена, Александар Катаи је пропустио прилике да се упише у листу стрелаца. После корнера који је извео Спиридоновић, атрактивно је петом покушао Саного.

Шансе и корнери испред гола који чува Дробњак низали су се као на покретној траци, али одбрана Пазараца до краја првих 45 минута није још једном капитулирала, па се на одмор отишло са резултатом 2:0.

Александра Катаија је на почетку другог полувремена заменио Милош Вулић, који је одиграо добро друго полувреме против Борца из Бања Луке и за сада је први избор Дејана Станковића са клупе.

Звезда је имала теренску иницијативу и у наставку, али су уводни минути протекли без већих узбуђења. Црвено-бели су тражили рупу у одбрани противника и покушавали предност да остваре пас игром по земљи, али су из тога произилазиле и одређене грешке, што не изненађује за ову фазу такмичења. Екипа Новог Пазара од старта је била оријентисана на контранападе и одбрану свог гола, као и већина противника који дођу на „Маракану“, а немају шампионске или европске амбиције, већ им је примарни циљ опстанак у најјачем рангу српског фудбала.

У 66. минуту на терен су крочили Ел Фарду Бен и Бранко Јовичић, а на заслужени одмор су отишли Секу Саного и Мирко Иванић, стрелац другог гола.

Током другог полувремена, играчи Звезде су неколико пута покушали ударцима из даљине. Опробао је шут и Милан Гајић, а потом је снажно у голмана као и десни бек шутирао Спиридоновић.

Десет минута након двоструке измене, Станковић је посегао за нова два играча. Свежу крв унели су Гобељић и Вукановић, а терен су напустили Гајић и Томане. Звезда је у другом полувремену бедем Пазараца пробила коначно у 81. минуту када је Милош Вулић мајсторски извео слободан ударац за 3:0. Четири минута касније центиметри су делили Вулића од новог еврогола.

Звезду већ у среду очекује нови меч у домаћем првенству. Црвено-бели ће у другом колу такође играти на „Маракани“, а противник ће им бити Раднички из Ниша. Утакмица се игра од 19 часова.