Звезда после великог преокрета стигла до важне победе у АБА лиги!

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Цедевита Олимпије резултатом 79:64. Иако резултатски победа Звезде делује убедљиво, утакмица је одлучена тек у финишу меча, док је већином утакмице Цедевита имала вођство и контролисала меч. Најефикаснију у Звезди били су Митровић и Холинс са по 13 поена, а  пратио их је Ивановић са 12 поена. Дабл-дабл учинак имали су Калинић (11 поена,12 скокова) и Кузмић (10 поена и 11 скокова). Ово је Звезди био четврти меч у 7 дана и ова победа је итекако значајна за црвено-беле.

Тренер Дејан Радоњић почео је меч у петорци: Волтерс-Холинс-Лазаревић-Калинић-Кузмић. Звезда је лоше ушла у утакмицу, без енергије, док је игра у оба прабца била лоша. Цедевита је нападачки добро отворила меч и после пет минута игре имала 8 поена предности, што је био сигнал да Дејан Радоњић узме минут одмора. Ипак, и након тога екипе Звезде је лоше играла. У нападу домаћи нису могли ништа да погоде све до уласка Дејана Давидовца који је постигао две тројке и покренуо домаћи тим. Лука Митровић је у 2 ситуације погодио за 2+1 те је после прве деонице резултат био 24:17 за тим из Љубљане. У другој деоници црвено-бели су се жестоко мучили у нападу, у одбрани били без икакве енергије и концентрације и после 4 минута друге деонице гости су имали 14 поена предности (19:33). Након тога Звезда је са 8 везаних поена Остина Холинса(погодио 2 тројке) полако почела да хвата резултатски прикључак. Никола Калинић је наставио серију домаћег тима са две узастопне тројке и са два погођена  тиме спустио преност Цедевите на пола коша предности. На крају друге деонице Остин Холинс је фаулиран на шуту за 3 поена и погодио је сва три бацања, те је београдски тим отишао на полувреме са пола коша предности. То је уједно било и прво вођство актуелног шампиона АБА лиге.

На почетку другог полувремена виђена је иста слика са почетка. Безидејна и смушена игра Звезде, само 2 постигнута поена(закуцавање Кузмића) за 5 минуте игре у наставку, док је Цедевита преко Блажича и Мурича имала 6 поена предности на половини треће деонице.  Муке у позиционом нападу домаћина прекинуо је Лука Митровић са 4 узастопна поена и уз 4 поена Огњена Добрића вратио Звезду у меч. У последњој секунди треће деонице Никола Ивановић је тројком донео домаћину минималну предност пред последњих 10 минута игре. На почетку последње деонице велика борба се водила за сваки кош. Кузмић је својом добром игром у нападу доносио поене црвено-белима. Цедевита је имала велике пробеле са скоком, док је Звезда офанзивним скоком себи давала другу шансу за поене. Тројком Калинића после офанзивног скока Давидовца и са 5  узастопних поена Николе Ивановића пет минута пре краја домаћи тим је имао 10 поена предности (71:61). Важан моменат меча била је неспортска грешка и пети фаул Џејкоба Пулена. У наредна три минута премене резултата није било те је Дејан Радоњић морао да затражи минут одмора.  Остин Холинс и Никола Ивановић су својим поенима поставили коначан резултат утакмице и потписали на крају велику победу актуелног шампиона АБА лиге.

Наредну утакмицу Звезда игра у петак против Албе од 19 часова у хали „Александар Николић“.