Звезда против Рада у среду од 18 часова!

Након 21. узастопне победе против Војводине која је обезбедила 32. првенствену титулу, црвено-бели се окрећу првом од преостала четири дуела у домаћем првенству. Црвена звезда гостује екипи Рада на стадиону „Краљ Петар Први“ у среду од 18 часова у оквиру 35. кола Суперлиге.

ТЕКУЋА СЕЗОНА

Екипа Рада је кренула у сезону са тренером Бранком Мирјачићем на челу екипе. Плаво-бели нису имали најбољи почетак и после само једне победе у првих шест кола, Мирјачић је био смењен нашим бившим играчем и бившим тренером Рада, Зораном Његушем. У следеће три утакмице Рад је изгубио од Партизана и победио Јавор, али после још једног пораза у гостима, овог пута од Радника, управа Рада је неочекивано сменила Његуша после само месец дана. Пред 11. коло Рад је именовао свог бившег тренера Милана Милановића као новог тренера. До краја јесењи Милановић је водио екипу до скора од 2 победе, 1 ремија и 6 пораза за 17. место на табли и 5 бодова од сигурне зоне.

Зимски прелазни рок је донео доста промена. Отишли су следећи играчи: голман Душан Марковић (Шериф – Молдовија), штопер Михаило Милутиновић (Самтредиа – Грузија), везиста Милан Ђурић (Балзан – Малта), офанзивни везиста Душан Живковић и нападач Љубомир Ковачевић (Рудар Пљевља – Црна Гора), крила Вељко Трифуновић (Раднички Ниш) и Вања Илић (Жарково) и нападач Павле Радуновић (АСУ Поли – Румунија).

Стигли су следећи играчи: дефанзивни везиста Филип Станисављевић (Младост Лучани), везиста Лука Гојковић (ИМТ), десно крило Немања Младеновић (Јавор Матис), лево крило Петар Караклајић (АЕК Атина – позајмица) и нападачи Марко Шарић (Чукарички – позајмица) и искусни Андрија Калуђеровић (Жалгирис – Литванија).

У пролећном делу сезоне Милановић води екипу уз доста боље резултате и скор од 8 победа, 2 ремија и 4 пораза. Рад најчешће игра у формацији 4-2-3-1 у којој дефанзивни део екипе чине искусни играчи. Бонуси најчешће играју на средини и у нападу: везисти Мартин Новаковић (на позајмици из Звезде) и Лука Гојковић, крило Петар Караклајић и нападач Марко Шарић. Новаковић неће моћи да игра у овом сусрету због позајмице, па тако остаје да се види кога ће Милановић послати на терен уз Караклајића. Најопаснији играч Рада је наш бивши нападач Андрија Калуђеровић који предводи екипу са 6 голова ове полусезоне. Прати га Саша Јовановић са 3 гола, али искусно крило више игра улогу џокера овог пролећа. Рад ће сигурно гледати да нападне Звезду преко организованог блока, контре и прекида.

Рад (очекивано 4-2-3-1): Кахриман (к), Лазаревић, Цигер, Стојсављевић, Радивојевић, Гојковић, Станисављевић, Младеновић, Блажић, Караклајић, Калуђеровић.

ПРЕТХОДНИ ОКРШАЈ И ИСТОРИЈА ДУЕЛА

После две везане победе у домаћем првенству при крају јесењи Црвена звезда је била гост на Бањици у 1/8 финала Купа Србије. Због великог броја утакмица у овом периоду наш стручни штаб је промешао карте за овај дуел. Звезда је истрчала у саставу: Поповић, Гобељић, Ераковић, Дегенек, Радуловић, Саного, Николић, Спиридоновић, Симић, Боаћи, и Павков. Улазили су још Панков, Гајић, Иванић, Вукановић и Крстовић.

При хладном дану у Београду домаћин је добро почео утакмицу и већ у 4. минуту повео после лепог шута Радуновића. У 17. минуту Срђан Спиридоновић је дао гол за нерешен резултат на полувремену. Очигледно незадовоњан игром своје екипе, Станковић је увео Панкова и Крстовића на полувремену уместо Дегенека и Павкова. Измене су се исплатиле већ 15 минута касније кад је Крстовић постиго гол после добре асистенције Радуловића за потпуни преокрет и коначан резултат од 2:1 за пролаз у 1/4 финале Купа.

Звезда и Рад су се до сада састали 84 пута, у којима смо 67 пута славили, 10 пута ремизирали и 7 пута изгубили. Гол разлика износи 168:44 у корист нашег тима. Црвена звезда је у претходних десет мечева забележила максималан учинак против екипе са Бањице и носи лепе успомене са гостовања прошле сезоне кад је победом Звезда обезбедила 31. првенствену титулу.

Правду на овом сусрету ће делити Ненад Минаковић. Будите уз РСБ ове недеље и наставите да пратите дискусију око овог меча на нашем форуму.