Звезда сломила Игокеу у четвртој четвртини!

Кошаркаши Црвене звезде забележили су победу над екипом Игокее у првој утакмици полуфинала плеј-офа АБА лиге у хали „Александар Николић“ резултатом 76:61. Отпор гостију сломљен је у последњиј деоници коју је Звезда решила добила 20:6. Најефикаснији у црвено-белом дресу био је Џордан Лојд са 21 понеом. Дрги меч је на програму у петак од 18:30 у Лакташима.

У првој утакмици полуфинала црвено-бели су дочекали екипу Игокее пошто су као најбоља екипа лигашког дела сезоне обезбедили предност домаћег терена током плеј-офа. Црвена звезда је у ову утакмицу ушла у добром расположењу након серије од шест узастопних победа на Јадрану. Са друге стране, Игокеа је направила мини-серију од три узастопна пораза. У првом делу актуелне сезоне у Лакташима, Игокеа је декласирала Звезду на другом дебију Дејана Радоњића резултатом 85:65, док су црвено-бели славили у другом овосезонском дуелу у Београду резултатом 69:66.

Стартну поставу на овом мечу чинили су: Волден – Лојд – Лазић- Давидовац – Ноко. Обе екипе су добро започеле овај меч и већим делом прве четвртине резултат је био уједначен. Виђена је врло чврста игра на обе стране, па ни једна екипа није успела да дође до осетиније разлике. Звезда је своју шансу пропустила јефтиним грешкама у завршницу четвртине, као и врло лошом реализацијом слободних бацања. Први период меча завршен је нерешеним резултатом 20:20.

Спор почетак другог периода, обе екипе су се доста мучиле са реализацијом. Гости су прве поене постигли тек након три минута игре, али то је био увод у серију 9:0, којом Игокеа долази до максималне предности за резултат 24:29 на нешто више од 5 минута до полувремена. Звезда је тај заостатак убрзо вратила, али није имала снаге за преокрет и на одмор се одлази при резултату 39:42 у корист гостију.

Иста слика и почетком другог полувремена. Поново врло уједначена игра и потпуни резултатски егал. И поред добре одбране црвено-белих гости су неколико пута уз доста среће долазили до поена и тако нису дозволили екипи Дејана Радоњића да то материјализује. Ипак Звезда трећу четвртину решава у своју корист 17:13, за коначан тезултат након трећег периода 56:55.

Последњу четвртину Добрић отвара тројком и доводи свој тим на +4. Игокеа је доста деконцентрисано ушла у четврту четвртину, а Звезда је то искористила и на нешто више од 5 минута до краја сусрета долази до максималне предности од 8 поена. Али у том тренутку судије свирају Симоновићу неспортску личну грешку, из које Игокеа профитира само 2 поена. На 4 минута до краја црвено-бели коначно долазе и до двоцифрене предности и тако практично преламају меч у своју корист. Потпуно је сломљен отпор гостију и кошаркаши Звезде уводе утакмицу у мирну завршницу са +15 на 2 минута до краја. Црвено-бели су привели утакмицу крају и забечежили врло важну победу за 1:0 у полуфиналној серији АБА лиге.