Звезда у Бачкој Паланци – данас од 18 часова!

У следећеих 11 дана екипа Дејана Станковића ће одиграти последња 3 дуела ове такмичарскe сезоне. Први од тих сусрета је против екипе ОФК Бачке у оквиру 37. кола Суперлиге на стадиону „Славко Малтеин Вава“. Сусрет је на програму данас, 14. маја од 18 часова и 5 минута.

ЦИЉ – ЗА ФОРМУ, ЗА ИСТОРИЈУ

На први поглед овај сусрет нема велики резултатски значај – Црвена звезда је освојила титулу, а противник је испао у нижи ранг. На други поглед, ова утакмица долази у правом тренутку за одређене играче пред финале Купа. Ту су и рекорди који остају за будуће генерације и наш тим ће сигурно имати на уму да их 3 бода деле од генерације 1999/00 која је освојила максималних 105 бодова од оснивања клуба.

ТЕКУЋА СЕЗОНА – ОФК БАЧКА

Ова сезона ОФК Бачке је била веома турбулентна. У сезону су кренули са новим тренером Дејаном Рађеновићем који је стиго из Жаркова. После 13 утакмица у елити и само 1 победе, Рађеновић је био замењен Гораном Милојевићем. Милојевић је предводио екипу до краја јесењи уз лош скор од 1 победе, 1 ремија и 4 пораза. После првог дела првенства, ОФК Бачка је била последња са 11 бодова на табли, 10 бодова испод безопасне зоне.

Пред почетак зимских припрема клуб се захвалио Милојевићу и довео трећег тренера Ненада Ванића. Читава ситуација у клубу је била нестабилна, тако да је велики број играча стигло и отишло током зимског прелазног рока. Од запаженијих су стигли штопери Филип Митровић (Сутјеска Никшић – Црна Гора) и Немања Лакић-Пешић (Левадија – Естонија), везњаци Никола Недељковић (Нови Пазар)  и Никола Ескић (Напредак Крушевац), крило Никола Њамчуловић (Црвена звезда – омладинци), и нападачи Никола Ашћерић (Масфут Клуб – УАЕ) и Каспарз Сварупз (Вентспилс – Летонија).

У првој утакмици пролећног дела Бачка је победила Мачву са 2:0, али 3 узастопна пораза су били довољна управи да смене и Ванића. 28. фебруара је стиго нови тренер, Милан Куљић из Земуна, али се на том месту задржао само 6 утакмица кад је екипу преузео садашњи тренер Стеван Кнежевић. Од кад је Кнежевић преузео екипу ОФК Бачка је кренула да форсира младе играче и да их тако афирмише за следећу сезону. То је и евидентно по резултатима кроз 7 узастопних пораза. Све укупно 43 играча и 5 тренера су били део екипе ове сезоне. Од битнијих играча, ту су Никола Жакула, који предводи екипу са 6 голова и крило Милош Зличић који га прати са 4 гола.

ОФК Бачка (очекивано 4-2-3-1) – Милојевић, Парађина, Алексић, Жакула, Мијатовић, Пантић, Недељковић, Ескић, Ратковић, Зличић, Њамчуловић.

ПРЕТХОДНИ ОКРШАЈ И ИСТОРИЈА ДУЕЛА

После нерешеног резултата (0:0) на гостовању словачком Словану из Либереца у последњем колу групне фазе Лиге Европе, наш тим је био домаћин против ОФК Бачке у оквиру 18. кола првенства. Звезда је истрчала у саставу: Поповић, Гобељић, Панков, Милуновић, Родић, Саного, Петровић, Бен, Николић, Иванић и Фалћинели. Улазили су још Гајић, Боаћи, Ераковић, Вукановић и Павков.

При хладном дану у Београду средином децембра ОФК Бачка је пружила добар отпор у првих 45 минута, пре свега сјајним интервенцијама голмана Алексе Милојевића. Очигледно незадовоњан игром своје екипе, Станковић је увео Гајића и Боаћија на полувремену уместо Гобељића и Петровића и тако заиграо са два нападача. Ово је био 100. наступ Боаћија у нашем дресу. У наставку утакмице Звезда је убрзала игру и већ у првом минуту стигла до вођства након сјајаниг волеја Иванића, а само 10 минута касније Фалћинели је био на правом месту после доброг шута Николића за коначних 2:0.

Прва утакмица између ове две екипе је одиграна 28. октобра 2015. године у Бачкој Паланци, где су црвено-бели победили 3:1. Тог дана голове за наш тим су постигли Александар Катаи (х2) и Луис Ибањез. Црвена звезда и ОФК Бачка су се до сада састали 8 пута, у којима смо 7 пута славили и 1 пут ремизирали (гостовање пет дана пред доласка Келна на Маракану 2017-18 сезоне). Гол разлика износи 21:6 у корист нашег тима.

Правду на овом сусрету ће делити Момчило Марковић. Будите уз РСБ и наставите да пратите дискусију око овог меча на нашем форуму.