Звезда у осмини финала Купа Србије!

Фудбалери Црвене звезде славили су против Инђије резултатом 1:0 у оквиру 1/16 финала Купа Србије. Гол за шампиона Србије постигао је Ришаиро Живковић.

Тренер црвено-белих Дејан Станковић извео је следећих 11 од старта утакмице у Инђији: Поповић, Гобељић, Панков, Драговић, Родић, Петровић, Крстичић, Иванић, Катаи, Живковић и Павков. Већ на старту меча тим Црвене звезде имао је добру шансу након шута Катаија али је голман Инђије одбранио тај шут. Минут касније голман црвено-белих Поповић спречио је велику шансу домаћина сјајном одбраном. Наставила је Звезда офанзивно и у петом минуту меча досуђен је пенал за црвено-беле након фаула над Крстичићем али Александар Катаи није био прецизан са беле тачке. После узбудљивих уводних минута меча, темпо игре је и даље на високом нивоу, а виђене су шансе на обе стране, а награда за црвено-беле стигла је у 24. минуту када је свој први гол у дресу Црвене звезде Ришаиро Живковић дао након одличног центаршута Катаија и асистенције Панкова. До краја полувремена Звезда је имала још две одличне шансе да повећа предност, али непрецизни су били прво Живковић након центаршута Катаија, а онда и Иванић након центаршута Гобељића. При крају првог дела утакмице у Инђији домаћин је имао добру контру у 44. минуту али је десни бек црвено-белих одлично интервенисао  и спречио велику шансу.

Наставила је Црвена звезда у истом саставу и друго полувреме. А прву шансу црвено-бели имали су у 47. минуту када је шутирао Иванић али је лопта отишла преко гола. Наставила је Звезда да ствара шансе, а након асистенције Гобељића Катаи је одлично шутирао али је лопта поново отишла преко гола. Три минута касније у 53. минуту поново добра шанса за Звезду, Живковић је истрчао један на један са голманом Инђије али није успео да постигне други погодак. Након те шансе, Станковић је направио прву измену и у игру је ушао Дегенек уместо Драговића. Десет минута касније Живковић и Катаи су напустили игру, а ушли су Бен и Срнић. У 73. минуту ушао је и Алекса Вукановић који је два минута касније шутирао али право у руке голмана домаћина. До краја меча изашао је и Милан Родић, а уместо њега у игру ушао је Милан Гајић. Лош терен отежавао је црвено-белима да створе течну и добру игру, а прилику да потврди учешће у осмини финала Купа Србије имао је Бен након доброг додавања Иванића у 90. минуту. Ипак, до краја меча није било промена и тим Дејана Станковића пласирао се у осмину финала Купа Србије где чека наредног ривала.