Звездашка недеља за нама

Кошаркаши су остварили по победу и пораз у недељи за нама, а одбојкаши су поражени у петом сету после велике борбе. Фудбалери су допутовали у Белек на припреме и у првој припремној утакмици су забележили победу.

Фудбалери Црвене звезде стартовали су победом на припремама у Турској. Црвено-бели су у првој од шест провера били бољи од Арке из Гдиње. У првом полувремену су за Звезду наступили: Борјан, Гајић, Дегенек, Милуновић, Родић, Вулић, Иванић, Бен, Матео Гарсија, Павков, Крстовић, док је у другом Дејан Станковић на терен извео следеће играче: Васиљевић, Гобељић, Панков, Бабић, Симић, Петровић, Николић, Гаврић, Вукановић, Томане, Боаћи. Звезда је славила резултатом 3:2, а голове за српског шампиона су постигли Дегенек и Вукановић, као и Деја који је савладао свог голмана. Голове за Арку дали су Збожен и Сераренс.

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да савладају фаворизовану Барселону у Палау Блауграни. Претендент на титулу Евролиге предвођен Светиславом Пешићем се боље снашао у неизвесној завршници и однео је победу резултатом 86:82. Црвена звезда и Барселона су и други пут одиграли квалитетан меч, а шпански тим је и после четвртог међусобног окршаја на Пиринејима остао непоражен. Томахавк Лоренза Брауна са тог меча изабран је за најлепши потез 21. кола Евролиге. Црвено-бели су у Лакташима уписали 11. победу у регионалном такмичењу ове сезоне. Звезда је у 17. колу АБА лиге надиграла Игокеу, а утакмица је завршена резултатом 94:79.

Одбојкаши Црвене звезде су други меч у низу поражени у пет сетова. Црвено-бели су на Бањици успели да преокрену резултат против Ниша, али нису имали довољно снаге и умећа да утакмицу приведу крају у своју корист. Екипа Ниша је славила 3:2, а резултат се по сетовима кретао: 19:25, 25:23, 25:15, 18:25, 11:15. У Звездином тиму најефикаснији је био Тадић са 18 поена. Додић је освојио 14, Нејић 11, а Мељанац 10 поена.